ساخت تیزر موشن گرافیک


موشن گرافیک! واژه ای که ممکن است برای بعضی گمنام باشد، اما امروزه این روش ساخت تیزر بسیار پرکاربرد بوده و جذابیت بالایی برای مردم دارد. موشن گرافیک یا گرافیک متحرک یک نوع شیوه نوین تبلیغاتی محسوب می شود که روشی برای نمایش خدمات و محصولات به افراد است. حتما با این نکته آشنا هستید که هدف اصلی ساخت تیزر تبلیغاتی، دادن آگاهی لازم درباره خدمات و محصولات به مردم است؛ در واقع به معنای جلب توجه برای مردم و جذب آن ها به سوی خود است.


موشن گرافیک چیست؟

گرافیک متحرک یا همان موشن گرافیک، دانش ترکیب صدا و حرکت عناصر گرافیکی و حقیقی در رسانه است، در واقع تمام تصاویری که حرکت کنند، را می توان موشن گرافیک نامید. به گونه ای ساده تر می توان این گونه بیان کرد که، موشن گرافیک یکی از زیر مجموعه های گرافیک کامپیوتری است که تمام خصوصیات خود را حفظ کرده و در آن جان بخشی به المان های گرافیکی ( تلفیق حرکت و صدا ) صورت می گیرد.


انواع مدل های موشن گرافیک

 • انیمیشن
 • استاپ موشن
 • اینفو موشن
 • ویدئو موشن


مزایای موشن گرافیک و کاربردهای آن

در دنیای امروز، علاقه به کارتون ها و انیمیشن ها در میان تمام اقشار جامعه رواج دارد و علاقه بسیاری به آن ها دارند. این علاقه فقط برای سنین پایین نیست، بلکه انیمیشن هایی برای سنین بالاتر نیز طراحی می شود، همچنین جذابیت این انیمیشن ها به قدری است که هر فردی در هر سن و سالی که باشد حتما برای او پیش آمده است که دقایقی را به دیدن انیمیشن ها پرداخته باشد.
علاوه بر جذابیت بالایی که این تصاویر گرافیکی دارند، در بعضی مواقع، ساختار اطلاعاتی که شما می خواهید به نمایش برسانید بسیار پیچیده است و درک آن بسیار سخت خواهد بود و نمی توان تمام جنبه های آن را در یک ویدئو استفاده کرد.
موشن گرافیک، راه حلی برای این موضوع است که بدون محدودیت و با جذابیت بالاتری نسبت به سایر ویدئوها، می تواند تمام خواسته های شما از یک ویدئو را برآورده کند.
تیزر موشن گرافیک نسبت به یک تصویر ساده، در سطح بسیار بالاتری قرار دارد و چشم و گوش بیننده را با هم درگیر می کند. این به این معنا است که در تصاویری که از متن و نمودار استفاده می شود، اینفو گرافیک که یکی از شاخه های موشن گرافیک است حضور دارد و مفهموم قوی تر و بهتری را به مخاطب القا می کند.

به طور کلی مزایای موشن گرافیک را به شرح زیر می توان اعلام کرد:

 1. جذابیت بالا و به طبع آن تاثیر گذاری بیشتر بر روی مخاطب
 2. انتقال پیام مورد نظر شما به مخاطب در کمترین زمان ممکن و به صورت کامل
 3. انتقال مفاهیم به مخاطبان به ساده ترین روش که باعث ایجاد ارتباطی دوستانه به زبان خود مخاطبان با آن ها می شود.
 4. به دلیل استفاده از تصاویر متحرک در آن، ماندگاری بالایی در ذهن مخاطبان ایجاد می کند که این باعث نتیجه بخش تر بودن موشن گرافیک می شود.
 5. در موشن گرافیک دیگر نیازی به تجهیزات، فیلم برداری، هزینه رفت و آمد و ... نیست و همه چیز توسط طراحی کامپیوتری ساخته می شود.

کاربردهای موشن گرافیک

 • ساخت تیزرهای تبلیغاتی
 • ساخت تیتراژ پایانی فیلم ها و انانس
 • طراحی هویت های برند و کسب و کارها
 • ساخت دعوت نامه های جشنواره ها
 • ساخت ووله های تبلیغاتی و پیام های بازرگانی


ادامه مطلب: ساخت تیزر مستند یکی از کاربردی ترین مدل های ساخت تیزر تبلیغاتی محسوب می شود که می توانید در این صفحه از آن بهره ببرید.نحوه قیمت گذاری ساخت تیزر موشن گرافیک موبیتو

قبل از هرچیزی باید سناریو تیزر شما طراحی می شود و از سوی متخصصان مجموعه موبیتو بازبینی می شود. تعرفه ساخت تیزر موشن در ابتدا بسته به نوع سناریو و مدت زمان تیزر محاسبه می شود. همچنین 2 بعدی یا 3 بعدی بودن تیزر نیز در نحوه قیمت گذاری آن تاثیرگذار است.
شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه قیمت گذاری و آشنایی بیشتر با مفاهیم موشن گرافیک می توانید با مجموعه موبیتو تماس حاصل فرمایید تا متخصصان و مشاوران این مجموعه شما را به نحو احسند راهنمایی کنند.

تماس با ما