سایز پست و استوری در اینستاگرام + ابعاد عکس و ویدیو اینستاگرام


اینستاگرام به عنوان یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی حال حاضر از کاربران بسیاری برخوردار است که همه روزه چند ساعت از وقت خود را برای گشت و گذار در آن صرف می کنند. اگر شما می خواهید جزو آن دسته از افرادی باشید که در اینستاگرام از محبوبیت بالایی برخوردار اند و پست های آن ها بازدید کننده فراوانی را به همراه دارد، کافیست چند نکته را رعایت کنید.
یکی از مهم ترین نکات برای موفقیت در اینستاگرام، تولید محتوای با کیفیت است. برای داشتن محتوایی باکیفیت در جهت جذب مخاطب، باید بهترین سایز تصاویر را برای انتشار انتخاب کنید!
تا به حال چیزی در مورد سایز مناسب برای انتشار تصاویر شنیده اید؟ در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین ابعاد عکس و ویدئو برای انتشار به عنوان پست، استوری و IGTV آشنا کنیم. تا انتها همراه ما باشید تا شما را از شیوه درست انتخاب ابعاد تصاویر و قالب فتوشاپ برای انتشار پست آگاه کنیم.


ابعاد پست اینستاگرام

بی شک برای شما هم این موضوع پیش آمده که بعد از منتشر کردن عکس خود در اینستاگرام، کیفیت آن کاسته شده باشد. برای جلوگیری از این پیش آمد، باید اصولی که برای بارگذاری تصاویر در اینستاگرام وجود دارد را رعایت کنید و حجم و ابعاد تصاویر شما با استانداردهای اینستاگرام تطابق داشته باشد.
به طور کلی می توان 3 نوع تصویر را در اینستاگرام انتشار داد که به شرح زیر می باشند:

  • پست اینستاگرام مربعی
  • پست اینستاگرام به شکل افقی
  • پست اینستاگرام به صورت عمودی

اگر می خواهید از موضوع تغییر سایز تصاویر رهایی پیدا کنید، در ادامه با ما همراه باشید و تصاویر خود را طبق آموزش زیر منتشر کنید.

 سایز عکس مربعی در اینستاگرام

اگر به دنبال مناسب ترین و محبوب ترین سایز عکس می گردید، سایز مربعی بهترین گزینه برای شما است. قالب افراد از این سایز برای انتشار محتوای خود استفاده می کنند؛ اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید تصویر خود را با طول و عرض یکسانی منتشر کنید، می توانید سایز عکس را روی 1080 در 1080 پیکسل (28.57 در 28.57 به سانتی متر در اینستاگرام) قرار دهید.
اکثر کسانی که از اینستاگرام استفاده می کنند بر این عقیده هستند که ابعاد مربعی بهترین سایز بندی برای تصاویر اینستاگرام است و ما هم به شما پیشنهاد می کنیم که برای انتشار تصاویر خود از این ابعاد استفاده کنید.
توجه داشته باشید که اگر سایز تصویر شما بیشتر یا کمتر از حد گفته شده باشد، اینستاگرام برای انتشار تصویر شما آن را فشرده کرده یا می کشد که به طبع آن وضوح تصویر شما دچار افت می شود.سایز عکس افقی

این دسته از سایز بندی تصاویر کمتر استفاده می شود اما علاقه مندان خود را دارد. برای اینکه بتوانید پست افقی یا همان مستطیلی در اینستاگرام انتشار دهید باید سایز عکس را روی 1080 در 608 پیکسل (28.57 در 16.08 به سانتی متر در اینستاگرام) قرار دهید.سایز عکس عمودی در اینستاگرام

سومین دسته از عکس های اینستاگرام، نوع عمودی است. اگر می خواهید تصاویری مستطیلی و به صورت عمودی در اینستاگرام انتشار دهید، می توانید از این حالت تصاویر اینستاگرام استفاده کنید. برای انتشار تصاویر در اینستاگرام باید عکس های خود را با با ابعاد 1080 در 1350 پیکسل (28.57 در 35.71 به سانتی متر در اینستاگرام) تنظیم کنید.
اگر شما این ابعاد را رعایت نکنید، تصاویر شما با تغییر سایز از سوی اینستاگرام مواجه می شوند و کیفیت خود را از دست می دهند.سایز ویدیو در اینستاگرام

برای بارگذاری فیلم های خود مانند عکس ها در اینستاگرام، شما باید استانداردهای سایز فیلم در پست را رعایت کنید. دلیلی که برای این امر وجود دارد، کاهش کیفیت و فشرده شدن ویدیو شما است که اگر استانداردهای پست را برای بارگذاری ویدیو خود رعایت نکنید، اینستاگرام ویدیو شما را با تغییرات منتشر می کند که سبب کاهش کیفیت، وضوح تصویر و فشرده شدن آن می شود.
برای انتشار ویدیو در اینستاگرام، مانند سایز عکس، 3 نوع ابعاد وجود دارد که بسته به انتخاب خودتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید و از آن برای انتشار ویدیو خود استفاده کنید.
بهترین ابعاد ویدیو برای انتشار در اینستاگرام به شرح زیر است:

  • 1080 در 1080 پیکسل برای حالت مربعی (28.57 در 28.57 به سانتی متر)
  • 1080 در 608 پیکسل برای حالت افقی (28.57 در 16.08 به سانتی متر)
  • 1080 در 1350 پیکسل برای حالت عمودی (28.57 در 35.71 به سانتی متر)

بیشتر بدانید: شما می توانید با مراجعه صفحه تبلیغات در اینستاگرام، از روش های مختلف تبلیغات در این برنامه آگاه شوید که سبب رونق کسب و کار شما می شود.


سایز استوری در اینستاگرام

استوری یکی از پربازدید ترین بخش هایی از اینستاگرام است که می تواند نقش بسیار مهمی را در موفقیت و دیده شدن هرچه بیشتر شما ایفا کند. شما می توانید به صورت روزانه استوری های فراوانی را انتشار دهید و با مخاطبان خود تعامل داشته باشید که سبب بازده هرچه بیشتر و آگاهی مخاطب نسبت به شما می گردد.
هنگام گذاشتن استوری باید به ابعاد تصویر هم توجه کنید. سایز تصاویر استاندارد برای منتشر کردن عکس در حالت استوری، 1080 در 1920 پیکسل (28.57 در 50.8 به سانتی متر) است.سایز IGTV اینستاگرام

IGTV بهترین راه حل برای کسانی است که می خواهند ویدیویی با مدت زمان طولانی تر نسبت به سایر ویدیو ها انتشار دهند. در مقایسه پست های معمولی اینستاگرام که 1 دقیقه هستند، شما می توانید از طریق IGTV تا 10 دقیقه ویدیو خود را آپلود کنید.
ویدیو پخش شده در IGTV به صورت تمام صفحه و عمودی در گوشی های هوشمند نمایش داده می شود، به همین دلیل نسبت مناسب تصاویر 9:16 است. اندازه استاندارد برای پخش ویدیو در این بخش 1080 در 1920 پیکسل است.
این نکته را در نظر داشته باشید که در ایسنتاگرام شما برای پخش ویدیو IGTV خود می توانید یک کاور انتخاب کنید که در بخش های مرورگرها، پروفایل و اکسپلور نمایش داده می شود. سایز کاور 420 در 654  پیکسل می باشد.بهترین سایز پست و استوری

نوع پست اینستاگرامنسبت تصاویرسایز پست
عکس مربعی1:11080px x 1080px
عکس افقی1.91:11080px x 608px
عکس عمودی4:51080px x 1350px
عکس استوری اینستاگرام9:161080px x 1920px
سایز کاور IGTV 1:1.55420px x 654px
میدیو مربعی اینستاگرام1:11080px x 1080px
ویدیو افقی1.91:11080px x 608px
ویدیو عمودی4:51080px x 1350px

حرف آخر

به طور کلی 3 سایز برای ویدیو ها و عکس های اینستاگرام وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. شاید برای بسیاری سایز تصاویر اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار نباشد اما، کسانی که از طریق این برنامه کسب درآمد می کنند و نیاز به دیده شدن دارند، باید این اصول را رعایت کنند تا به بهترین شکل تصاویر خود را منتشر کنند.


سوالات متداول

چگونه عکس عمودی در اینستاگرام بگذاریم؟

به طور کلی برای منتشر کردن تصویر عمودی در اینستاگرام، باید نسبت تصویر شما 4:5 (1080 در 1350 پیکسل) باشد. اگر مقدار محتوای شما کمی از حالت استاندارد گفته شد بیشتر باشد، اینستاگرام بخشی از را حذف یا فشره می کند.

علت زوم شدن فیلم در اینستاگرام چیست؟

در بعضی از گوشی های هوشمند جدید، به دلیل وجود صفحه نمایش بزرگتر نسبت ابعاد استاندارد تصویر بهم می ریزد. اگر ابعاد تصویر استوری از نسبت مورد قبول اینستاگرام که 9:16 است بیشتر نباشد، اینستاگرام به صورت خودکار نسبت ابعاد تصویر را تنظیم می کند به همین دلیل مشکل زوم شدن استوری در اینستاگرام برای ما به وجود می آید.

اندازه قالب پست اینستاگرام در فتوشاپ چقدر است؟

اندازه پست اینستاگرام در قالب فتوشاپ 720 در 1280 پیکسل است که در قسمت تنظیمات صفحه فتوشاپ می توانید آن را تنظیم کنید.

تماس با ما