آموزش دیلیت اکانت تلگرام – حذف اکانت تلگرام در 3 سوت!


پیام رسان های بسیاری وجود دارند که کاربران از آن ها برای ارتباط میان یکدیگر استفاده می کنند و مدت زمان زیادی را در آن ها صرف می کنند. تلگرام یکی از این پیام رسان های پر مخاطب است که به دلیل امکانات ویژه، سرعت بالا و امنیتی که دارد مورد توجه کاربران بسیاری قرار گرفته است و در آن حساب کاربری ایجاد کرده اند.

حتما برای شما هم پیش آمده است که به فکر دیلیت اکانت تلگرام افتاده باشید! حذف حساب کاربری تلگرام می تواند ناشی از مشکلات و مشغله های بسیاری همچون مشغله های کاری و تحصیلی باشد که پیرو آن افراد تصمیم می گیرند برای مدتی یا همیشه، این رسانه اجتماعی را ترک کنند. این اتفاق برای کاربران بسیاری رخ می دهد و به طبع آن به سمت آموزش روش های دیلیت اکانت روی می آورند. در این مبحث به نحوه دیلیت اکانت تلگرام به صورت دستی (با استفاده از لینک دیلیت اکانت تلگرام) و همچنین حذف خودکار اکانت تلگرام می پردازیم، بنابراین تا انتها همراه ما باشید.


دیلیت اکانت تلگرام

شما می توانید از این رسانه اجتماعی، روی هر دستگاهی با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود، از امکانات این پیام رسان استفاده کنید. اما همانگونه که در قسمت قبل به آن اشاره شد، بعضا مشاهده می شود که افرادی به دنبال حذف حساب کاربری خود به صورت کلی هستند.
نکته ای که حائز اهمیت، این است که بعد از حذف اکانت تلگرام طبق آموزش هایی که در ادامه داده می شود، تمام اطلاعات اکانت شما اعم از چت ها، گروه ها، کانال ها، مخاطبین و ... تماما حذف می شوند. با این وجود، اگر همچنان تمایل به دیلیت اکانت تلگرام خود دارید، تا پایان مطلب همراه ما باشید.


نکات ضروری درباره دیلیت اکانت تلگرام

قبل از اینکه اقدامی در زمینه حذف اکانت تلگرام انجام دهید، بهتر است که به نکات زیر توجه کنید:

 • با حذف کردن اکانت تلگرام، تمام اطلاعات حساب کاربری شما که شامل تصاویر، کانال ها، چت های خصوصی و ... می باشد، به طور کل از بین می رود.
 • اگر بعد از دیلیت اکانت تلگرام، مجددا با همان شماره قصد ایجاد حساب کاربری جدیدی دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که حساب کاربری قبلی شما به طور کامل حذف شده و قابل بازیابی نمی باشد بنابراین شما به عنوان یک کاربر جدید وارد تلگرام خواهید شد.
 • اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که برای رفع رپورت شدن تلگرام، اقدام به حذف اکانت خود می کنید و در این فکر هستید که رپورت شما رفع می شود، باید به شما بگوییم که چنین چیزی صحت ندارد. رپورت تلگرام بر اساس شماره تعیین می شود و دیلیت اکانت هیچ تاثیری بر روی آن نخواهد داشت.

حذف اکانت تلگرام به صورت خودکار

همانطور که از نام این روش پیداست، طبق این روش قابلیتی در تلگرام وجود دارد که اگر شما مدت زمان زیادی وارد اکانت تلگرام خود نشوید، اکانت تلگرام شما به صورت خودکار حذف می شود که تنظیمات این بخش معمولا به صورت پیش فرض بر روی 6 ماه قرار دارد. بر اساس این قابلیت تلگرام اگر آخرین بازدید شما از حساب کاربری خود یا همان آنلاین بودن به 6 ماه بی انجامد، تلگرام به صورت خودکار اکانت شما را حذف می کند.


نکته: به این نکته باید توجه داشته باشید که از طریق تنظیمات برنامه تلگرام که در بخش بعدی به آن می پردازیم، می توانید مدت زمان حذف اکانت تلگرام را تغییر دهید. بازه زمانی برای حذف اکانت تلگرام به صورت خودکار، از 1 ماه تا 1 سال متغیر است و اگر می خواهید دیلیت اکانت به صورت خودکار اتفاق بیافتد می توانید تنظیمات را روی 1 ماه و اگر قصد دارید از حذف خودکار جلوگیری کنید، تنظیمات را بیشتر کنید و روی 1 سال قرار دهید.


در جهت حذف اکانت تلگرام به صورت خودکار، مسیر زیر را دنبال کنید:


 • در گام نخست برای دیلیت اکانت به صورت خودکار، شما باید وارده پیام رسان تلگرام شوید و مانند تصویر روی گزینه 3 خط کلیک کنید.


 • در مرحله دوم شما باید از میان گزینه های موجود که نمایش داده می شوند، گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.


 • در مرحله بعدی از میان منوهایی که در بخش تنظیمات مشاهده می کنید، روی گزینه حریم خصوصی و امنیت یا privacy and Security کلیک کنید.


 • در آخرین صفحه ای که ایجاد می شود، گزینه ای با نام Delete my account وجود دارد که به وسیله آن می توانید گزینه if away for را انتخاب کنید که بعد از گذشت چه مدت زمانی از آخرین ورود خود به حساب کاربری تلگرام، فرآیند دیلیت اکانت خودکار صورت بگیرد


 • در بخش پایانی کافی است از بین گزینه های موجود در بخش if away for یکی از گزینه هایی که مد نظر دارید را به دلخواه انتخاب کنید.

 بعد از انتخاب یکی از گزینه های پیش روی شما که به صورت 1 ماه، 3 ماه، 6 ماه و 1 سال است، اگر آخرین آنلاینی شما به گزینه ای که انتخاب کرده اید برسد، اکانت تلگرام شما به صورت خودکار حذف می گردد.

علت دیلیت اکانت تلگرام به صورت خودکار

علت اصلی حذف اکانت تلگرام به صورت خودکار، می تواند این مورد باشد که تلگرام این گزینه را برای افرادی قرار داده است که قصد حذف حساب کاربری خود را دارند و برای آن عجله ای ندارند.
به دلیل تنظیماتی که در قسمت بالا به آن اشاره شد، این اتفاق یعنی حذف اکانت رخ می دهد بنابراین کسانی که دیر به دیر در حساب کاربری خود آنلاین می شوند و نمی خواهند که اکانتشان حذف شود، باید گزینه ای که وجود دارد را در حالت بالاترین مدت زمان یعنی 1 سال قرار بدهند تا از حذف شدن حساب کاربری خود جلوگیری کنند.


دیلیت اکانت تلگرام به صورت دستی / با استفاده از لینک دیلیت اکانت

برای استفاده از روش حذف حساب کاربری تلگرام به صورت دستی یا با استفاده از لینک دیلیت اکانت، شما باید به وسیله مرورگر خود وارد وب سایت تلگرام شوید و در مرحله بعد مراحل حذف اکانت تلگرام را که در ادامه به آن می پردازیم دنبال کنید:

 

نکته: نکته ای که در این بخش باید به آن توجه کنید این است که برای ورود به وب سایت تلگرام، باید از برنامه های تغییر آی پی ( فیلتر شکن) استفاده کنید.

در ابتدا بعد از روشن کردن برنامه تغییر آی پی، با استفاده از مرورگر خود به لینک دیلیت اکانت تلگرام مراجعه کنید. برای این کار می توانید روی دکمه زیر که حاوی لینک دیلیت اکانت تلگرام است کلیک کنید تا بلافاصله به صفحه حذف اکانت تلگرام با لینک مستقیم هدایت شوید. • در ادامه بعد از کلیک روی لینک بالا، صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود که کافی است شماره خود را به همراه کد کشور در آن وارد کنید و روی گزینه Next کلیک کنید. نکته مهم در این قسمت وارد کردن کد کشور است که باید از 98+ استفاده کنید. به طور مثال: 989221234567+


 • بعد از وارد کردن شماره تلفن و فشردن گزینه next، در این مرحله کد تاییدی برای شما ارسال می شود که باید به برنامه تلگرام خود بروید و کد ارسالی را که حاوی حروف بزرگ و کوچک انگلیسی به همراه عدد است را کپی کنید.


 • بعد از کپی کردن کد ارسال شده، مجددا به صفحه دیلیت اکانت تلگرام بازگردید و مطابق شکل زیر، کد ارسالی را در قسمت Confirmation Code وارد کنید و سپس روی گزینه Sign in کلیک کنید.


 • در صورت صحیح وارد کردن کد، صفحه مدیریت اکانت تلگرام برای شما به نمایش می رسد که مطابق تصویر باید روی گزینه Delete Account کلیک کنید تا به صفحه دیلیت اکانت تلگرام هدایت شوید.


 • در قسمت بعدی، همانطور که در تصویر زیر نمایش داده می شود، وارد این صفحه می شوید که می توانید دلیل حذف اکانت تلگرام خود را در قسمت why are you leaving وارد کنید که این گزینه کاملا اختیاری بوده و نیازی به پر کردن آن ندارید. در پایان روی گزینه Delete my Account کلیک کنید تا فیلد جدیدی برای شما نمایش داده شود.


 • در آخرین مرحله از مراحل حذف اکانت تلگرام، پنجره ای مانند تصویر زیر برای شما ایجاد خواهد شد که در آن از شما سوال می شود که آیا مطمئن هستید که می خواهید اکانت تلگرام خود را حذف کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است و تمایل به حذف اکانت تلگرام خود دارید، روی دکمه قرمز رنگ با عنوان Yes, delete my account کلیک کنید.


در پایان، پس از کلیک روی گزینه مورد نظر دیلیت اکانت با موفقیت انجام شده و حساب کاربری تلگرام شما حذف می شود. با انجام این کار پیغام Your account was successfully deleted from our system.come back soon برای شما نمایان می شود که به معنای انجام موفقیت آمیز فرآیند دیلیت اکانت می باشد.
نکته: هنگام انجام مراحل دیلیت اکانت تلگرام و زمانی که روی لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام کلیک می کنید، ممکن است با هشدار Warning! Please only delete your account if you no longer want to use Telegram. If you delete your account now, it may not be possible to sign up again for several days روبرو شوید که این هشدار به دلیل طولانی شدن روند حذف حساب کاربری نمایش داده می شود، بنابراین باید مراحل را مجددا سپری کنید.


 

سخن پایانی...

مشکلات عدیده ای  مانند دغدغه های تحصیلی و شغلی وجود دارند که بعضا باعث می شوند به صورت دائم یا برای مدتی تمایل به حذف حساب کاربری خود داشته باشید. به همین منظور در این مطلب  که توسط تیم تخصصی موبیتو برای شما ارائه شد، سعی کردیم شما را با نحوه دیلیت اکانت تلگرام آشنا کنیم. امیدواریم برای شما سودمند واقع شده باشد.


سوالات متداول

دیلیت اکانت تلگرام یکی از ترفندهایی است که بسیاری از افراد هنگام حذف اکانت خود، با مشکلاتی در این زمینه روبرو می شوند.به همین دلیل در این بخش به برخی از رایج ترین سوالات در زمینه زمینه می پردازیم:


چرا به وب سایت تلگرام برای انجام فرآیند دیلیت اکانت نمی توان دسترسی پیدا کرد؟

همانند برنامه تلگرام، وب سایت تلگرام نیز فیلتر می باشد. به همین دلیل برای انجام فرآیند حذف حساب کاربری تلگرام و ورود به وب سایت، باید ابتدا از برنامه های تغییر آی پی( فیلتر شکن) استفاده کنید.

چرا پس از وارد کردن شماره، کد تایید برای حذف اکانت تلگرام به حساب کاربری ما ارسال نمی شود؟

تمام کشورها دارای پیش شماره ای هستند که حالت بین المللی دارد و از طریق آن شناخته می شوند. برای ثبت شماره خود باید از پیش شماره +98 که برای ایران می باشد استفاده کنید. در صورت وارد کردن صفر در ابتدا، شماره شما تشخیص داده نمی شود و بنابراین کدی برای شما ارسال نخواهد شد.

از چه طریقی می توان از حذف اکانت تلگرام به صورت خودکار جلوگیری کرد؟

این قابلیت به صورت پیش فرض بر روی تلگرام وجود دارد و نمی توان از آن جلوگیری کرد. بنابراین تنها کاری که می توانید انجام دهید، این است که بازه زمانی حذف اکانت تلگرام را روی 1 سال قرار دهید تا این احتمال به کمترین حالت ممکن برسد.

آیا بعد از دیلیت اکانت، امکان چت کردن با کسانی که ما را قبلا بلاک کرده بودند، وجود دارد؟

بله، با حذف حساب کاربری خود اطلاعات شما از دیتابیس تلگرام نیز حذف پاک می شود. بنابراین اگر با شماره خود مجددا یک حساب کاربری جدید بسازید، به عنوان یک فرد جدید می توانید با آن ها چت کنید.

آیا پس از حذف حساب کاربری تلگرام پیام های ارسال شده به مخاطبان نیز حذف می شوند؟

خیر، پیام هایی که به مخاطبان خود ارسال کرده اید پس از حذف حساب کاربری شما، حذف نخواهند شد و تنها نام شما با عنوان Deleted account برای آن ها نمایش داده می شود و دیگر نمی توانند پیامی به آن ارسال کنند.

تا چه دفعاتی امکان دیلیت اکانت وجود دارد؟

اگر در یک بازه زمانی کوتاه برای مثال چند روز، تعداد دفعات دیلیت اکانت شما به عدد 3 برسد، دیگر امکان حذف حساب کاربری تا 3 هفته با همان شماره وجود نخواهد داشت.

تماس با ما